Portal Mapowy Wiazowna Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct PSE Czyste powietrze
logo nagłówek
szukaj bip wiązowna bip wiązowna Rodo Ochrona Danych Osobowych Polska Fundusze EU
=
logo mniejsze
logo wiązowna

Infolinia urzędu:
22 512 58 00

e-mail:
urzad@wiazowna.pl

Wzorowa gmina logo

Druga ścieżka rowerowa. Przetarg na kolejny odcinek

Kolejny odcinek ścieżki rowerowej w Dziechcińcu to kontynuacja prac rozpoczętych 2016 r.
Ścieżka rowerowa ma swoje odpowiednie oznakowania (Foto: UG Wiązowna)

Ogłosiliśmy przetarg na budowę kolejnego odcinka drugiej ścieżki rowerowej w ramach zadania „Rozwój systemu dróg rowerowych w Gminie Wiązowna”. Oferty można składać do 15 lutego.

Przedmiotem zamówienia są roboty budowlane polegające na wykonaniu przebudowy drogi gminnej nr 270819W – ul. Duchnowskiej w Wiązownie i Duchnowie oraz wykonanie pikietażu na tym odcinku. Oferty można składać poprzez platformę przetargową dostępna na stronie pod linkiem: https://tuwiazowna.logintrade.net/rejestracja/ustawowe.html do 15 lutego do godz. 12.00.

Trwają już prace na czterech odcinkach drogi dla rowerów, gdzie wykonawców wybraliśmy w zeszłym roku. Wybudowane tam ciągi pieszo-rowerowe będą miały szerokość 3 m, natomiast ścieżki rowerowe – 2 m. Zostaną one wykonane z nawierzchni asfaltowej, powstaną również zjazdy indywidualne, zjazdy publiczne oraz elementy odwodnienia drogi. Więcej na ten temat pisaliśmy w materiale: Kolejne odcinki drugiej ścieżki rowerowej. Umowy podpisane

Odcinki stanowią kolejny etap budowy ścieżek rowerowych w Gminie Wiązowna w ramach projektu „Rozwój systemu dróg rowerowych w Gminie Wiązowna” w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego na lata 2014-2020 (RPO WM 2014-2020) Oś Priorytetowa RPO WM: IV Przejście na gospodarkę niskoemisyjną; działanie: 4.3 Redukcja emisji zanieczyszczeń powietrza; poddziałanie: 4.3.2 Mobilność miejska w ramach ZIT.

W ramach projektu wybudujemy prawie 10 km drogi dla rowerów wraz z parkingiem dla jednośladów. To ważna budowa, bo znacznie podniesie poziom bezpieczeństwa rowerzystów, w tym dzieci, które na rowerach dojeżdżają do szkół. Całkowita wartość tego projektu to prawie 12,4 mln zł.

Nowa ścieżka będzie podążała z Duchnowa przez Wiązownę, Pęclin do Dziechcińca, gdzie połączy się z ciągiem pieszo-rowerowym prowadzącym do Malcanowa. Dalej pojedziemy przez Lipowo aż do Szkoły Podstawowej w Gliniance.

Więcej informacji na ten temat udziela Tomasz Mielnicki – Wydział Inwestycji, tel. 22 512 58 63, e-mail: t.mielnicki@wiazowna.pl 

Logo programu unijnego

Data opublikowania strony: 09/02/2022