mapa button pieed button pieed button
logo nagłówek
szukaj bip wiązowna bip wiązowna Rodo Ochrona Danych Osobowych Polska
=
logo mniejsze
logo wiązowna

Infolinia urzędu:
22 512 58 00

e-mail:
urzad@wiazowna.pl

Logo Teraz Polska

Inwentaryzacja pieców. Ankieterzy pukają do drzwi

Inwentaryzacja pieców. Ankieterzy pukają do drzwi

Stary piec do palenia węglem i drewnem
"Kopciucha" powinniśmy wymienić jak najszybciej. Tu chodzi o zdrowie nas wszystkich (Foto: pixabay.com)

Szanowni Mieszkańcy! W związku z koniecznością podjęcia działań na rzecz poprawy jakości powietrza i ochrony zdrowia wszystkie gminy w województwie mazowieckim, w tym Gmina Wiązowna, zostały zobowiązane do przeprowadzenia inwentaryzacji źródeł ciepła w budynkach położonych na terenie gminy.

Inwentaryzacja jest obowiązkowa dla wszystkich budynków i lokali ogrzewanych indywidualne. Już 28 sierpnia ruszą w teren upoważnieni ankieterzy, którzy zbiorą potrzebne informacje. Każdy ankieter będzie wyposażony w odpowiednie upoważnienie, na którym znajdzie się numer dowodu osobistego. To umożliwi Państwu weryfikację tożsamości ankietera.

Do wypełnienia ankiety będą potrzebne informacje z tabliczki znamionowej znajdującej się na źródle ciepła. Przekazane przez Państwa informacje zostaną wykorzystane wyłącznie do utworzenia bazy istniejących źródeł ciepła na terenie Gminy Wiązowna oraz pozwolą nam wypracować nowe formy wsparcia mieszkańców, np. finansowe.

Jednocześnie informujemy, że zgodnie z regulaminem MIWOP 2020 określonym przez Urząd Marszałkowski Województwa Mazowiecki mieszkańcy posiadający indywidualne źródło ciepła, którzy nie przekażą informacji o typie wykorzystywanego urządzenia, zostaną zakwalifikowani do grupy posiadającej źródła pozaklasowe, czyli tzw. „kopciuchy”.

Ankietę mogą Państwo również wypełnić samodzielnie przez internet, wystarczy kliknąć w  link: Ankieta inwentaryzacyjna. Gospodarstwa domowe, które ją wypełnią, zostaną pominięte przez ankieterów.

Więcej informacji udziela Anna Bogucka – Wydział Środowiska i Nieruchomości, tel. 22 512 58 24, e-mail: a.bogucka@wiazowna.pl

Projekt „Inwentaryzacja indywidualnych źródeł ciepła na terenie Gminy Wiązowna”
zrealizowano przy pomocy środków z budżetu Województwa Mazowieckiego w ramach
„Mazowieckiego Instrumentu Wsparcia Ochrony Powietrza MAZOWSZE 2020”

Loga. Po lewej herb Gminy Wiązowna, po prawej czerwony napis Mazowsze

Data opublikowania strony: 27/08/2020