Portal Mapowy Wiazowna Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct PSE Czyste powietrze
logo nagłówek
szukaj bip wiązowna bip wiązowna Rodo Ochrona Danych Osobowych Polska Fundusze EU
=
logo mniejsze
logo wiązowna

Infolinia urzędu:
22 512 58 00

e-mail:
urzad@wiazowna.pl

Wzorowa gmina logo

Narada sołtysów. Stawiamy na bezpieczeństwo

Narada sołtysów. Wójt wita nową sołtys Dziechcińca Beatę Rulkę
Narada sołtysów. Wójt wita nową sołtys Dziechcińca Beatę Rulkę

Sołtysi i przewodniczący zarządów osiedli cyklicznie odbywają spotkania z kierownictwem urzędu. Biorą również udział w sesjach rady gminy i choć tam nie mogą głosować, to ich opinia zawsze jest wysłuchana. Na naradach omawiane są najważniejsze sprawy związane z działalnością gminy. Ostatnie w tym roku spotkanie odbyło się 22 października i zapoczątkowało jesienną akcję „Bądź widoczny. Noś odblaski!”.

Tradycyjnie – oprócz kierownictwa urzędu –  w naradach bierze udział wiceprzewodnicząca Rady Powiatu Otwockiego Grażyna Kilbach, która zawsze chętnie służy pomocą. Podczas spotkania w gronie sołtysów powitano nową przedstawicielkę sołectwa Dziechciniec Beatę Rulkę.

Przewodnim tematem narady była dbałość o środowisko. Poruszono kwestię możliwości uzyskania dotacji do wymiany pieców (kopciuchów) w ramach PONE (Program Ograniczania Niskiej Emisji) 2018-2024. Omówiono także sposób minimalizacji emisji pyłów do atmosfery poprzez palenie w piecach od góry. Poruszono również sprawę naszego bezpieczeństwa w związku z trwającym okresem grzewczym i konieczność dokonania przeglądu kominów, co zapobiega zaczadzeniu i pożarom.

Kolejnymi tematami były: stan zaawansowania inwestycji gminnych w 2019 r., fundusz sołecki na 2020 r. i zimowe utrzymanie dróg.

Informacji w sprawie wymiany pieców udziela Wydział Środowiska i Nieruchomości tel. 22 512 58 21, kom. 661 969 850, email: pone@wiazowna.pl.

Data opublikowania strony: 25/10/2019