mapa button pieed button pieed button
logo nagłówek
szukaj bip wiązowna bip wiązowna Rodo Ochrona Danych Osobowych Polska Fundusze EU
=
logo mniejsze
logo wiązowna

Infolinia urzędu:
22 512 58 00

e-mail:
urzad@wiazowna.pl

Wzorowa gmina logo

Nowe urządzenia na sołeckich placach zabaw. Jest i altana

Nowe urządzenia na sołeckich placach zabaw. Jest i altana

Nowa altana na placu zabaw w Gliniance II
Nowa altana na placu zabaw w Gliniance II (foto: UG Wiązowna)

Stopniowo na terenach przy świetlicach lub na placach zabaw pojawiają się nowe altany czy też zestawy do zabawy dla dzieci. Realizujemy zamówienia poszczególnych sołectw, które część swoich funduszy przeznaczyły na doposażenie terenów do zabawy i wypoczynku.

Nowa altana pojawiła się na terenie palcu zabaw w Gliniance II. Koszt tego przedsięwzięcia to blisko 37 tys. zł. Na terenie placu zabaw w Woli Duckiej, gdzie w ubiegłym roku postawiliśmy także altanę, zamontowano zestaw do zabawy. Jego koszt to  ponad 21 tys. zł.

Także w Dziechcińcu na terenie przy świetlicy wiejskiej pojawił się zestaw zabawowy za ponad 10 tys. zł. Wkrótce przeniesione zostaną urządzenie siłowni plenerowej i zamontujemy stół do tenisa stołowego. Plac wzbogaci się także w zestaw street workout. W sumie wszystkie zakupione sprzęty będą kosztować ponad 45 tys. zł.

Przypominamy, że w sierpniu ruszą zebrania sołeckie, na których mieszkańcy będą decydować o przeznaczeniu funduszy sołeckich na następny rok. Fundusz sołecki to środki wyodrębnione z budżetu gminy przeznaczone do dyspozycji mieszkańców 26 sołectw i czterech osiedli w naszej gminie.

Wysokość kwoty funduszu sołeckiego dla konkretnego sołectwa jest obliczana na podstawie tzw. kwoty bazowej i liczby mieszkańców sołectwa. Środki z funduszu sołeckiego są także środkami publicznymi, a zatem podlegają takim samym rygorom, określonym w ustawie o finansach publicznych, jakim podlegają zwyczajne środki w budżecie gminy.

W ciągu ostatnich kilku lat kwota przeznaczana na fundusz sołecki zwiększała się i wynosiła w 2019 r. – 990 247,90 zł, w 2020 r. – 1 132 651,89 zł, w 2021 r. – 1 266 778,99 zł, a w 2022 r. – 1 343 747,72 zł.

Harmonogram zebrań sołeckich dostępny jest w materiale: 1,3 mln zł do podziału z funduszu sołeckiego. Zdecyduj, na co! Warto się z nim zapoznać i przyjść na spotkanie. Pamiętajmy, nieobecni nie mają prawa głosu.

Więcej informacji na temat funduszu sołeckiego udziela Justyna Sadkowska – Naczelnik Wydziału Rozwoju Gospodarczego, tel. 22 512 58 80, e-mail: j.sadkowska@wiazowna.pl

Data opublikowania strony: 08/07/2022