Portal Mapowy Wiazowna Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct PSE Czyste powietrze
logo nagłówek
szukaj bip wiązowna bip wiązowna Rodo Ochrona Danych Osobowych Polska Fundusze EU
=
logo mniejsze
logo wiązowna

Infolinia urzędu:
22 512 58 00

e-mail:
urzad@wiazowna.pl

Wzorowa gmina logo

Odbiór śmieci. Zmiana regulaminu PSZOK w Emowie

Odpady wielkogabarytowe. Dwa duże i stare telewizory, stara szara kanapa i biała lodówka stoją przed domem
Odpady wielkogabarytowe można też oddać do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych w Emowie (Foto: pixabay.com)

Zaczął obowiązywać nowy regulamin Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych (PSZOK) w Emowie. Wprowadziliśmy limit odpadów, jaki właściciel nieruchomości może jednorazowo dostarczyć do PSZOK.

Najważniejsze zmiany, jakie znalazły się w regulaminie, dotyczą limitu odpadów dostarczanych do PSZOK. Jako właściciele nieruchomości, możemy przywieźć na sobotni dyżur maksymalnie 2 m3 odpadów. Dodatkowo chcący skorzystać z PSZOK, musimy złożyć oświadczenie (wzór dostępny pod tekstem), w którym deklarujemy, że śmieci pochodzą z naszego gospodarstwa domowego. Jeśli tego nie zrobimy, pracownik PSZOK odmówi nam przyjęcia odpadów.

Przypominamy, że w przypadku odpadów poremontowych z naszego gospodarstwa domowego możemy w ciągu roku do PSZOK przekazać maksymalnie 5 m3. Limit dotyczy także opon samochodowych. Możemy oddać maksymalnie cztery.

Jeżeli zlecimy innej osobie oddanie odpadów pochodzących z terenu naszej nieruchomości, zobowiązani jesteśmy przekazać jej podpisane przez nas upoważnienie (dostępne pod tekstem). Bez tego dokumentu pracownicy PSZOK nie przyjmą przywiezionych przez nią śmieci.

Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych mieści się w Emowie przy ul. Wiązowskiej 2A. Czynny jest w soboty w godz. 10.00 – 18.00.

Więcej informacji na temat odpadów i działania PSZOK udziela Wydział Środowiska i Nieruchomości, tel. 22 512 58 25, e-mail: a.bogucka@wiazowna.pl

Data opublikowania strony: 24/05/2022