mapa button pieed button pieed button
logo nagłówek
szukaj bip wiązowna bip wiązowna Rodo Ochrona Danych Osobowych Polska
=
logo mniejsze
logo wiązowna

Infolinia urzędu:
22 512 58 00

e-mail:
urzad@wiazowna.pl

Logo Teraz Polska

Powiat Otwocki. Uwaga będą burze z gradem!

Powiat Otwocki. Uwaga będą burze z gradem!

Biały piorun na tle fioletowo-czerwonego nieba
Biały piorun na tle fioletowo-czerwonego nieba

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie pogodowe dla Powiatu Otwockiego. Instytut ostrzega w środę 26 sierpnia przed burzami z gradem, a w czwartek 27 sierpnia – przed burzami.

IMGW prognozuje 26 sierpnia wystąpienie burz z opadami deszczu do 15 mm, lokalnie do 20 mm oraz porywami wiatru do 90 km/h, punktowo do 110 km/h. Istnieje 30 proc. prawdopodobieństwo wystąpienia incydentalnych porywów do 120 km/h. Miejscami grad. W związku z dynamiczną sytuacją meteorologiczną ostrzeżenie może być aktualizowane przez IMGW. Zaś 27 sierpnia wystąpienie burz z opadami deszczu miejscami od 15 mm do 20 mm, lokalnie 25mm, oraz porywami wiatru do 90 km/h.

W sieci działają pogodowe radary on-line, gdzie w czasie rzeczywistym można zobaczyć, co dzieje się nad naszym krajem. Serwis: http://pl.blitzortung.org to ogólnoświatowa, społecznościowa sieć wyznaczania pozycji wyładowań atmosferycznych i burz w czasie rzeczywistym. Na zdjęciach sat24.com sprawdzisz, czy formują się komórki burzowe i w jakim kierunku zmierzają.

Data opublikowania strony: 26/08/2020