Portal Mapowy Wiazowna Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct PSE Czyste powietrze
logo nagłówek
szukaj bip wiązowna bip wiązowna Rodo Ochrona Danych Osobowych Polska Fundusze EU
=
logo mniejsze
logo wiązowna

Infolinia urzędu:
22 512 58 00

e-mail:
urzad@wiazowna.pl

Wzorowa gmina logo

Przechodźmy nowym przejściem przy Mazowszu!

Przejście dla pieszych. Białe pasy na asfaltowej drodze
Ślady po starych pasach przy skrzyżowaniu ulic Lubelskiej z Kościelną wkrótce znikną (Foto: pixabay.com)

Na ulicy Kościelnej, zaraz za restauracją Mazowsze, jest nowe – dodatkowo oświetlone i oznakowane – przejście dla pieszych. Nie należy korzystać ze starego u zbiegu ulic Lubelskiej z Kościelną, bo może dojść do nieszczęścia!

Przejście dla pieszych na skrzyżowaniu ulic Lubelskiej i Kościelnej było niebezpieczne, zagrażało zdrowi i życiu zarówno pieszych, jak i kierowców. Po licznych prośbach ze strony mieszkańców, jak i samych zmotoryzowanych, zdecydowaliśmy się na zmianę organizacji ruchu i przeniesienie przejścia w głąb ul. Kościelnej.

Zmodernizowaliśmy przejście dzięki dofinansowaniu w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg na rok 2021, jakie pozyskaliśmy na zadanie „Poprawa bezpieczeństwa ruchu drogowego na 1 przejściu dla pieszych w Wiązownie na ul. Kościelnej”. Otrzymaliśmy 179 548,10 zł, a wartość inwestycji to 224 435,13 zł. Nowe przejście zyskało oświetlenie i specjalne oznakowanie, aby jeszcze bardziej podnieść bezpieczeństwo w tym miejscu. Dodatkowo przebudowano chodniki oraz dojścia do przejścia. Trwają ostatnie prace nad zatwierdzeniem dokumentacji technicznej. Po uzyskaniu wszelkich zgód usuniemy już ledwo widoczne pasy po starym przejściu.

Niestety, mimo zmiany nadal zdarzają się osoby, które przechodzą w miejscu, gdzie kiedyś funkcjonowało stare przejście. W ten sposób stwarzają zagrożenie – zarówno dla siebie, jak i dla kierowców. Zapewne wynika to ze zwykłej nieuwagi czy pośpiechu. Dlatego zwracamy się do Państwa z prośbą, aby korzystać z nowego miejsca do przechodzenia przez jezdnię, jak również zwracać uwagę tym, którzy tego nie robią. Nikt z nas nie chce, aby doszło do nieszczęścia!

Bądźmy uważni. Zadbajmy wspólnie o zdrowie i życie swoje oraz innych!

Data opublikowania strony: 28/04/2022