bip wiązowna bip wiązowna Polska Fundusze EU Czyste powietrze Rodo Ochrona Danych Osobowych
logo nagłówek
szukaj
=
logo mniejsze
logo wiązowna

Infolinia urzędu:
22 512 58 00

e-mail:
urzad@wiazowna.pl

Wzorowa gmina logo

Rada Gminy Wiązowna. Sesja już w weekend w Czarnej

uroczysta sesja 22.11.2018

Pierwsza tegoroczna sesja Rady Gminy Wiązowna odbędzie się 19 stycznia o godz. 15.00 w Gminnym Centrum Kultury i Promocji w Czarnej, w naszej gminie partnerskiej na Podkarpaciu.

Podczas pierwszego spotkania obydwa samorządy chcą ustalić priorytety we współpracy między gminami, podsumują także dotychczasowe wspólne działania i wymienią doświadczenia w realizacji zadań publicznych. Obydwie gminy mają je takie same, jednak sposoby realizacji w wielu przypadkach są różne.

Nasi radni rozpatrzą także uchwałę ws. gminnego program dla rodzin wielodzietnych „KARTA DUŻEJ RODZINY”. Od 2016 r. oferujemy rodzinom 3+ pakiet zniżek, co roku do programu dołączają też kolejni przedsiębiorcy ze swoimi upustami i promocjami. W związku ze zmianami w krajowych przepisach, konieczne jest dostosowanie naszej uchwały do obowiązującego prawa. W sprawie programu można kontaktować się z Gminnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Wiązownie e-mail: gops@wa.home.pl, tel. 22 780 46 59 wew. 27.

Proponujemy także zmianę nazwy Oświaty Gminnej w Wiązownie na Centrum Usług Wspólnych Gminy Wiązowna. Jednostka organizuje wsparcie merytoryczne i finansowe nie tylko dla placówek oświatowych, ale i dla instytucji kultury oraz Dziennego Domu “Senior+”. Nowa nazwa będzie adekwatna do zadań, które realizuje jednostka. Radni rozpatrzą projekt tej zmiany i projekt nowego statutu.

Pod tekstem znajdą Państwo porządek obrad oraz projekty uchwał. Zapraszamy do obejrzenia transmisji z sesji na portal mieszkańca: wiazowna.esesja.pl, gdzie dostępne są również materiały z prac rady.

Szczegółowych informacji udziela Paula Woźnica – Inspektor w Wydziale Spraw Społecznych, pok. 207, tel. 22 512 58 33, kom. 603 209 701, e-mail: p.woznica@wiazowna.pl

Data opublikowania strony: 17/01/2019