bip wiązowna bip wiązowna Polska Fundusze EU Czyste powietrze Rodo Ochrona Danych Osobowych
logo nagłówek
szukaj
=
logo mniejsze
logo wiązowna

Infolinia urzędu:
22 512 58 00

e-mail:
urzad@wiazowna.pl

Wzorowa gmina logo

Rozpoczynamy kontrolę uprawnień do korzystania z Karty Mieszkańca Gminy Wiązowna

Karta Mieszkańca

W najbliższym czasie rozpoczniemy kontrolę, która ma na celu weryfikacje uprawnień do korzystania z Karty Mieszkańca Gminy Wiązowna.

Wyślemy pisma z prośbą o przedstawienie aktualnego potwierdzenia rozliczania podatku dochodowego od osób fizycznych w Urzędzie Skarbowym w Otwocku ze wskazaniem Gminy Wiązowna jako miejsca zamieszkania (zeznanie podatkowe PIT za 2021 rok). Jeśli dana osoba w ciągu 30 dni od odbioru pisma nie przedstawi wymienionego dokumentu, to jej Karta Mieszkańca zostanie zablokowana.

Karta Mieszkańca Gminy Wiązowna uprawnia do tańszego korzystania z największej w Polsce zintegrowanej sieci komunikacyjnej w Warszawie, obejmującej: tramwaje, autobusy, metro, Szybką Kolej Miejską, pociągi Kolei Mazowieckich oraz autobusy linii „L”. Usługa cieszy się dużym zainteresowaniem naszych mieszkańców. Dotychczas wydaliśmy prawie 1800 kart, zarówno dla dorosłych, jak i dzieci.

Aby otrzymać kartę, należy wypełnić wniosek, okazać ważny dokument tożsamości oraz kopię pierwszej strony aktualnego zeznania podatkowego PIT w Urzędzie Skarbowym w Otwocku ze wskazaniem Gminy Wiązowna jako miejsca zamieszkania bądź zaświadczenie o złożeniu takiej deklaracji w urzędzie skarbowym. Potrzebne też będzie aktualne zdjęcie posiadacza karty. Można je przynieść ze sobą lub zrobimy je na miejscu w urzędzie.

Więcej informacji na temat Karty Mieszkańca Gminy Wiązowna oraz dopłat do biletów można znaleźć na naszej stronie w zakładce: Załatw sprawę w urzędzie/Warszawa+ dopłaty do biletów

Więcej informacji udziela Anna Wolak, Urząd Stanu Cywilnego, tel. 22 512 58 36, e-mail: a.wolak@wiazowna.pl

Data opublikowania strony: 22/11/2022