bip wiązowna bip wiązowna Polska Fundusze EU Czyste powietrze Rodo Ochrona Danych Osobowych
logo nagłówek
szukaj
=
logo mniejsze
logo wiązowna

Infolinia urzędu:
22 512 58 00

e-mail:
urzad@wiazowna.pl

Wzorowa gmina logo

Warszawa+ dopłaty do biletów

Karta Mieszkańca

Samorząd Gminy Wiązowna od 2018 r.  dopłaca mieszkańcom do biletów ZTM. Oferta “Warszawa +” nie dotyczy osób korzystających tylko z I strefy biletowej. Program Zarządu Transportu Miejskiego “Warszawa +” jest rozwiązaniem dla obszarów podmiejskich, które bezskutecznie ubiegały się o rozszerzenie 1 strefy.

Przystąpienie do programu daje pasażerom z I i II oraz II strefy możliwość tańszego zakupu biletów długookresowych, z czego dotychczas korzystali wyłącznie pasażerowie I strefy. Dzięki specjalnej karcie, którą można od sierpnia wyrobić w urzędzie, nasi mieszkańcy będą mogli zaoszczędzić nawet 720 zł rocznie. Karta uprawnia do korzystania z największej w Polsce zintegrowanej sieci komunikacyjnej w Warszawie, obejmującej: tramwaje, autobusy, metro, pociągi Szybkiej Kolei Miejskiej oraz autobusowe linie „L”.

Zależy nam na tym, by program dopłat do biletów był też motywacją do rozliczania podatków dochodowych w Urzędzie Skarbowym w Otwocku. Wtedy część tych podatków zasila budżet Gminy Wiązowna. To pozwala nam na przeprowadzenie wielu istotnych inwestycji. Dlatego, żeby wyrobić Kartę Mieszkańca Gminy Wiązowna, potrzebny będzie nie tylko dowód osobisty czy legitymacja szkolna albo studencka (uprawniająca do dodatkowych zniżek), ale także kopia pierwszej strony zeznania podatkowego PIT za zeszły rok ze wskazaniem Gminy Wiązowna jako miejsca zamieszkania  bądź zaświadczenie z Urzędu Skarbowego o złożeniu takiej deklaracji. Osoba składająca PIT elektronicznie powinna okazać pierwszą stronę zeznania podatkowego za rok poprzedni wraz z urzędowym poświadczeniem odbioru zeznania podatkowego przez Urząd Skarbowy w Otwocku, wydanego przez elektroniczną skrzynkę podawczą systemu elektronicznego administracji podatkowej (UPO).

W przypadku osób, które nie uzyskały dochodów, konieczne będzie zaświadczenie z Urzędu Skarbowego potwierdzające fakt niezłożenia zeznania podatkowego ze względu właśnie na nieosiąganie dochodu, z jednoczesną informacją o zarejestrowaniu w Urzędzie Skarbowym w Otwocku ze wskazaniem Gminy Wiązowna jako miejsca zamieszkania i rozliczaniu podatku w latach ubiegłych. Nowi mieszkańcy, którzy do tej pory nie rozliczali podatku dochodowego ze wskazaniem gminy Wiązowna, powinni złożyć w Urzędzie Skarbowym w Otwocku zgłoszenie aktualizacyjne ZAP3 ze wskazaniem adresu zamieszkania na terenie gminy Wiązowna, a formularz wraz z potwierdzeniem złożenia okazać w naszym urzędzie przy wnioskowaniu o kartę.

Jakie zniżki?

Bilet 30-dniowy imienny obowiązujący w strefie 1 i 2: dopłata do biletu normalnego 60 zł, do ulgowego 30 zł.
Bilet 90-dniowy imienny obowiązujący w strefie 1 i 2: dopłata do biletu normalnego 130 zł, do ulgowego 65 zł.
Bilet 30-dniowy imienny obowiązujący w strefie 2: dopłata do biletu normalnego 40 zł, do ulgowego 20 zł.
Bilet 90-dniowy imienny obowiązujący w strefie 2: dopłata do biletu normalnego 70 zł, do ulgowego 35 zł.

Kartę możesz doładować w Punktach Obsługi Pasażerów ZTM oraz biletomatach pojazdowych i stacjonarnych. Jak to zrobić? Warszawski Transport Publiczny na swojej stronie opublikował film instruktażowy. Zachęcamy do obejrzenia. Jest dostępny na stronie wtp.waw.pl w zakładce: Gdzie kupić bilet/biletomaty

Jak odebrać?

  1. Przyjdź do Urzędu Gminy Wiązowna (ul. Lubelska 59, Wiązowna) i wypełnij wniosek. Zabierz ze sobą dokument tożsamości, przynieś PIT – aktualne zeznanie roczne z Urzędu Skarbowego w Otwocku ze wskazaniem miejsca zamieszkania na obszarze GMINY WIĄZOWNA;
  2. lub złóż wniosek elektronicznie przez ePUAP (wybierając pismo ogólne) dołączając wypełniony wniosek, skan zdjęcia i wymagane dokumenty.

Na wizytę zarezerwuj sobie co najmniej 5 minut (tyle potrwa sprawdzenie poprawności wniosku i dokumentów i wydruk karty). Jeśli ubiegasz się o kartę dla dziecka – pamiętaj, że potrzebujemy jego zdjęcia. Wykonujemy fotografie na miejscu w urzędzie.

 

Zapraszamy w pon. w godz. 10.00 – 18.00, wt. – pt. w godz. 08.00 – 16.00.

Chcesz wiedzieć więcej? Zadzwoń: 22 512 58 36

Adresy skrytek podawczych (ePUAP) gminy i Urzędu Gminy:
Gmina Wiązowna /GminaWiazowna/SkrytkaESP
Urząd Gminy Wiązowna /UrzadGminyWiazowna/SkrytkaESP

Napisz:

Data opublikowania strony: 02/07/2018