radio button mapa button pieed button
logo nagłówek
cz-b pomniejsz powiększ szukaj bip wiązowna bip wiązowna
=
logo mniejsze
logo wiązowna

Infolinia urzędu:
22 512 58 00

e-mail:
urzad@wiazowna.pl

List do Posła RP w sprawie tzw. metropolii warszawskiej

List do Posła RP w sprawie tzw. metropolii warszawskiej

Szanowni Państwo

Od kilku tygodni niemal codziennie ja oraz pracownicy Urzędu Gminy Wiązowna jesteśmy zasypywani pytaniami dotyczącymi przyszłości gminy w kontekście utworzenia tzw. Metropolii Warszawskiej. To dla nas budujące, że mieszkańcy tak żywo interesują się przyszłością naszej gminy, szukają odpowiedzi na pytania, które są kluczowe dla naszego rozwoju.

Z przykrością muszę jednak przyznać, że samorząd nie ma w tej kwestii wiedzy znacząco szerszej niż ta dostępna w środkach masowego przekazu. Projekt ustawy o ustroju m.st. Warszawy nie był bowiem do tej pory przedmiotem szerszych konsultacji z samorządami. Przystąpiliśmy do Stowarzyszenia Metropolia Warszawa, którego zadaniem jest m.in. zdobywanie i rozpowszechnianie informacji dotyczących projektu tzw. ustawy metropolitalnej. Wszystkie informacje, które gromadzimy, natychmiast upubliczniamy na stronie internetowej www.tuwiazowna.pl i w miesięczniku „Powiązania”.

Uznaję jednak, że to wciąż niewystarczające działania. Dlatego zwróciłem się do posła Prawa i Sprawiedliwości, Jacka Sasina z prośbą o to, by zgodził się wziąć udział w spotkaniu z mieszkańcami naszej gminy. Poseł Jacek Sasin jest w gronie twórców projektu ustawy, o którym mowa, i jako jego współautor zapewne ma największą wiedzę na temat rozwiązań zawartych w przedstawionym projekcie.

O odpowiedzi ze strony przedstawiciela Prawa i Sprawiedliwości będę Państwa informował za pośrednictwem lokalnych mediów.

Z poważaniem
Janusz Budny

Data opublikowania strony: 07/04/2017