mapa button pieed button pieed button
logo nagłówek
szukaj bip wiązowna bip wiązowna Rodo Ochrona Danych Osobowych Polska
=
logo mniejsze
logo wiązowna

Infolinia urzędu:
22 512 58 00

e-mail:
urzad@wiazowna.pl

Logo Teraz Polska

Twój głos jest ważny. Złóż uwagi do CPK!

Twój głos jest ważny. Złóż uwagi do CPK!

Korytarz transportowy obejmuje teraz teren prawie całej gminy
Korytarz transportowy obejmuje teraz teren prawie całej gminy (Foto: CPK)

Tylko do 31 grudnia mamy możliwość składania uwag do projektu Strategicznego Studium Lokalizacyjnego Inwestycji Centralnego Portu Komunikacyjnego i Prognozy oddziaływania na środowisko. Niestety cały obszar naszej gminy jest brany pod uwagę w przypadku projektu budowy Obwodnicy Aglomeracji Warszawskiej (OAW). Przygotowaliśmy dla Państwa wzory gotowych wniosków. Wystarczy dopisać swoje uwagi lub od razu można je wysłać e-mailem lub własnoręcznie podpisać i przesłać pocztą.

Na początku grudnia informowaliśmy o aktualnych konsultacjach prowadzonych przez spółkę CPK, dotyczących projektu Strategicznego Studium Lokalizacyjnego Inwestycji Centralnego Portu Komunikacyjnego (można przeczytać o tym TUTAJ). Zgodnie z Koncepcją CPK planowana jest budowa Obwodnicy Aglomeracji Warszawskiej (OAW), ringu autostradowego przebiegającego w odległości do 40-50 km od centrum Warszawy. W tym wypadku pod uwagę brany jest cały teren Gminy Wiązowna.

Możliwość przeprowadzenia kolejnej drogi ekspresowej przez nasz teren przyjmujemy z wielkim niepokojem. Brak zrozumienia i sprzeciw dla takiego pomysłu Rada Gminy i Wójt Gminy Wiązowna wyrazili już przy pierwszych konsultacjach w lutym i marcu tego roku. Wiedząc, że zbieżne opinie ma praktycznie cała społeczność naszej gminy, chcemy ułatwić proces składania uwag.

Spółka CPK zaznaczyła, że uwagi do dokumentów należy składać poprzez zaproponowane przez nią formularze. Ich prawidłowe uzupełnienie, z uwagi na mnogość zagadnień, nie jest wcale takie łatwe. W związku z tym przygotowaliśmy krótki poradnik i trzy różne propozycje uwag.

Gotowe formularze (DO POBRANIA POD TEKSTEM) są edytowalne. Można na nich dopisać swoje, dodatkowe uwagi lub w proponowanej wersji przesłać pocztą elektroniczną lub wydrukować, podpisać i wysłać pocztą albo przekazać nam do urzędu.

Jednocześnie zaznaczamy, że oficjalna, rozszerzona uwaga, wskazująca m.in. na wszystkie błędy/nieścisłości w przedstawionych opracowaniach, zostanie złożona przez nasz urząd. Więcej na ten temat w tekście: Projekt CPK i Prognoza oddziaływania na środowisko. Przeanalizowaliśmy dokumenty

Uwagi możemy złożyć:

  1. poprzez interaktywny dedykowany OAW formularz dostępny pod linkiem: https://www.cpk.pl/pl/inwestycja/ssl/konsultacje-soos-drogi
  • Zgłaszam uwagę do inwestycji: należy wybrać Obwodnica Aglomeracji Warszawskiej,
  • Numer strony do której odnosi się uwaga: należy wpisać strony od 80 do 89,
  • Arkusz mapy, do którego odnosi się uwaga: należy wybrać Ciąg S10-OAW, arkusz 7 z 10,
  • pola treść uwagi oraz treść uzasadnienia można uzupełnić zgodnie z poniższymi wzorami lub wpisać swoje uwagi/argumenty.
  1. poprzez załączony pod tekstem – pusty lub z uwagami – formularz w wersji PDF, który należy przesłać:
  • pocztą elektroniczną na adres: konsultacje.cpk@cpk.pl,
  • podpisany pocztą tradycyjną z dopiskiem „Konsultacja SSL” na adres: Centralny Port Komunikacyjny Sp. z o. o., Al. Jerozolimskie 134, 02-305 Warszawa,
  • podpisany przekazać w siedzibie CPK, w dni robocze w godzinach 9.00-15.00,
  • w przypadku braku możliwości skorzystania z powyższych opcji można podpisany formularz przekazać do Urzędu Gminy Wiązowna do dnia 28 grudnia.

UWAGA! W przypadku przekazywania formularza pocztą tradycyjną lub osobiście proponujemy złożyć podpis na drugiej stronie (niestety formularz nie przewiduje możliwości podpisu i w przypadku złożenia uwag o podobnej treści mogą być one policzone tylko raz).

Przypominamy, że termin na złożenie uwag mija 31 grudnia (czwartek). Mamy nadzieję, że mimo mało korzystnego terminu związanego z przygotowaniami świątecznymi i samymi świętami jak najwięcej osób będzie chciało zabrać głos w tak istotnej dla nas sprawie.

Zachęcamy do składania uwag osobiście, gdyż złożone uwagi o tych samych treściach przez urząd może zostać potraktowane jako jedna uwagą.

Podkreślamy, że każdy głos jest ważny!

Więcej informacji udziela Wydział Planowania Przestrzennego, tel. 22 512 58 16 lub 22 512 58 19.

Data opublikowania strony: 17/12/2020