Portal Mapowy Wiazowna Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct PSE Czyste powietrze
logo nagłówek
szukaj bip wiązowna bip wiązowna Rodo Ochrona Danych Osobowych Polska Fundusze EU
=
logo mniejsze
logo wiązowna

Infolinia urzędu:
22 512 58 00

e-mail:
urzad@wiazowna.pl

Wzorowa gmina logo

„Biała wstążka” 2022. Każdy ma supermoc

Kampania "Biała wstążka" w Gminie Wiązowna odbędzie się już po raz czwarty.
Kampania "Biała wstążka" w Gminie Wiązowna odbędzie się już po raz czwarty.

„16 dni akcji przeciwko przemocy ze względu na płeć” to międzynarodowa akcja, której celem jest eliminacja przemocy. Jednym z jej elementów jest kampania „Biała wstążka”, którą po raz czwarty będziemy organizować w naszej gminie. Już dziś zapraszamy wszystkich do udziału i w dniach od 25 listopada do 10 grudnia do przypięcia białej wstążki jako znaku naszego sprzeciwu wobec przemocy.

Już po raz czwarty na terenie gminy Wiązowna odbędzie się akcja „Biała wstążka”. W ubiegłym roku, mimo trwającej pandemii, udało się nam wspólnie zorganizować ponad 100 różnego rodzaju działań! Tym razem naszą akcję organizujemy pod hasłem „Moc jest w nas!”. Zapraszamy wszystkich do dołączenia.

Jeśli kierujesz instytucją publiczną, działasz w organizacji pozarządowej czy wspólnie ze znajomymi chcesz zrobić coś, co można włączyć do gminnej kampanii, zgłoś się do nas. Propozycje można przesyłać na adres: i.trzaska@wiazowna.pl. Dołączymy je do harmonogramu wydarzeń, które publikujemy na naszej stronie oraz w wydarzeniu na FB.

Kampania „16 dni akcji przeciwko przemocy ze względu na płeć” trwa od 25 listopada (Międzynarodowy Dzień Przeciw Przemocy Wobec Kobiet) do 10 grudnia (Międzynarodowy Dzień Praw Człowieka). Jednym z elementów Białej wstążki jest ogólnoświatowa akcja angażująca mężczyzn, ale nie tylko, do włączenia się w działania przeciw przemocy wobec kobiet.

Kampanię zainicjowano w 1991 r. w Kanadzie, po wydarzeniach, do jakich doszło z 6 grudnia 1989 r. w Montrealu. Wtedy to Marc Lepine zastrzelił 14 studentek. Po masakrze ok. 100 tys. mężczyzn na znak sprzeciwu wobec jakiejkolwiek przemocy wobec kobiet przypięło do ubrań białą wstążkę. Co roku w rocznicę tych wydarzeń odbywają się kampanie, przemarsze i akcje pod znakiem białej wstążki.

Wszystkie informacje o kampanii dostępne będą od 25 listopada do 10 grudnia na stronie www.tuwiazowna.pl i na stronach organizatorów. Jak co roku w akcji biorą udział wszystkie nasze jednostki i placówki oświatowe. Harmonogram akcji dostępny jest pod tekstem.

Ogłosiliśmy już konkurs plastyczny pod hasłem “Moc jest w nas!”. Prace można składać do 28 listopada w Urzędzie Gminy Wiązowna. Więcej informacji na jego temat oraz regulamin można znaleźć w tekście: IV Konkurs #LepiejPrzytul “Moc jest w nas!”. Zgłoś pracę

Szkoła Podstawowa im. 1 Pułku Szwoleżerów Józefa Piłsudskiego ogłosiła konkurs na film. Jego tematem przewodnim jest hasło „Gdy widzę przemoc, wyzwalam dobrą supermoc”. Prace konkursowe należy dostarczyć do 5 grudnia do placówki w Malcanowie.

Więcej informacji na temat akcji “Biała wstążka” udziela Izabela Trzaska, Wydział Sprawa Społecznych, tel. 22 512 58 33, e-mail: i.trzaska@wiazowna.pl

IV Konkursu LepiejPrzytul

Data opublikowania strony: 21/11/2022