bip wiązowna bip wiązowna Polska Fundusze EU Czyste powietrze Rodo Ochrona Danych Osobowych
logo nagłówek
szukaj
=
logo mniejsze
logo wiązowna

Infolinia urzędu:
22 512 58 00

e-mail:
urzad@wiazowna.pl

Wzorowa gmina logo

“Biała wstążka” 2022. Po raz czwarty razem przeciw przemocy

Po raz czwarty w naszej gminie zainaugurowaliśmy kampanię “Biała wstążka”. Od 25 listopada do 10 grudnia na terenie naszej gminy będziemy prowadzić różnego rodzaju działania, których cel jest tylko jeden – zatrzymanie przemocy.

“Biała wstążka” to największa na świecie akcja mająca na celu zatrzymanie przemocy. Jest prowadzona w ponad 60 krajach, także w Polsce. Także w tym roku od 25 listopada do 10 grudnia na terenie naszej gminy odbywać będą się różnego rodzaju otwarte spotkania, warsztaty, a także bezpłatne porady specjalistów. Udzielimy pomocy ofierze przemocy, doradzimy świadkom, ale chcemy też wspierać sprawców przemocy w zaprzestaniu zachowań, które czasem są jedyną znaną im formą zwrócenia uwagi na siebie, swoje uczucia.

Przekazaliśmy białe misie – znak naszej akcji – lokalnej policji, z którą od samego początku współpracujemy przy okazji kampanii, jak i na co dzień m.in. w ramach Zespołu Interdyscyplinarnego ds. Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie w Gminie Wiązowna oraz Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.

Ogłosiliśmy już konkurs plastyczny pod hasłem “Moc jest w nas!”. Prace można składać do 28 listopada w Urzędzie Gminy Wiązowna. Więcej informacji na jego temat oraz regulamin można znaleźć w tekście: IV Konkurs #LepiejPrzytul “Moc jest w nas!”. Zgłoś pracę

Szkoła Podstawowa im. 1 Pułku Szwoleżerów Józefa Piłsudskiego ogłosiła konkurs na film. Jego tematem przewodnim jest hasło „Gdy widzę przemoc, wyzwalam dobrą supermoc”. Prace konkursowe należy dostarczyć do 5 grudnia do placówki w Malcanowie.

Znakiem akcji jest biała wstążka. Jej noszenie ma być symbolem sprzeciwu wobec przemocy, która przybierać może różne formy. Zachęcamy do jej przypięcia. Będzie dostępna u wszystkich partnerów akcji, w tym w Biurze Obsługi Mieszkańca naszego urzędu. Niech jej noszenie będzie sygnałem, że nie jesteśmy bierni i jeśli jest taka potrzeba – pomożemy.

Wszystkie informacje o kampanii dostępne będą na stronie www.tuwiazowna.pl i na stronach organizatorów. Wykaz akcji znajduje się pod tekstem.

Więcej informacji na temat akcji “Biała wstążka” udziela Izabela Trzaska, Wydział Sprawa Społecznych, tel. 22 512 58 33, e-mail: i.trzaska@wiazowna.pl

Data opublikowania strony: 25/11/2022