radio button mapa button pieed button
logo nagłówek
cz-b pomniejsz powiększ szukaj bip wiązowna bip wiązowna
=
logo mniejsze
logo wiązowna

Infolinia urzędu:
22 512 58 00

e-mail:
urzad@wiazowna.pl

„Honorowy Obywatel Gminy Wiązowna”

„Honorowy Obywatel Gminy Wiązowna”

Tytuł  „Honorowy  Obywatel  Gminy  Wiązowna” jest  wyrazem najwyższego wyróżnienia i uznania za zasługi dla rozwoju gminy Wiązowna, a także na rzecz jej historii, tożsamości i promocji. Tytuł został ustanowiony z inicjatywy Rady Gminy Wiązowna, ale o nadanie tytułu wnioskować może każdy mieszkaniec gminy i działająca tu instytucja. Poniżej uchwała, regulamin i stosowny wniosek.

Działaczka społeczna Fundatorka Domu Społecznego w Radiówku
Za wielkie serce i pomoc osobom niepełnosprawnym, chorym dzieciom i ich rodzinom.
Przedsiębiorca, Prezes Zarządu Polskiej Rady Biznesu.
Za działalność na rzecz propagowania przedsiębiorczości w Polsce, działalność na rzecz promocji i rozwoju gospodarczego gminy Wiązowna oraz za wsparcie uroczystości i imprez organizowanych przez gminę, jednostki i placówki oświatowe.
Burmistrz miasta Józefów Mieszkaniec gminy Wiązowna w latach 1943 – 1964.
Jako wyraz szacunku dla aktywności na wielu płaszczyznach. Społecznej, politycznej i samorządowej oraz w uznaniu za osiągnięcia jako Włodarza Miasta Józefów.
Proboszcz Parafii pw.Św. Wojciecha

Ks. Prałat, to człowiek choć zawodowo nie związany z samorządem, to ofiarnie oddany działalności publicznej. To człowiek, który przez wszystkie lata związania z gminą Wiązowna, dał przykład bezgranicznego poświęcenia się środowisku wsi.

Jego aktywność przejawia się szczególnie w dyskretnym i bardzo skutecznym działaniu w sferze troski o rozwój duchowy parafian. Jest wspaniałym obrońcą życia i rodziny. Za oddanie Bogu, św. Wojciechowi, gminie Wiązowna i jej mieszkańcom cenią i szanują ks. prałata Tadeusza Łakomca wiązowianie. Odchodząc z naszej gminy rozpocznie kolejny tym razem spokojniejszy etap życia na emeryturze.

Dyrektor Gminnego Przedszkola „Pod Stumilowym Lasem” w Pęclinie

Pracuje na terenie Gminy Wiązowna od 32 lat pełniąc funkcje pedagogiczne. W 1985 roku rozpoczęła pracę pedagogiczną na stanowisku nauczyciela w Państwowym Przedszkolu w Wiązownie. W 1987 roku objęła funkcję Dyrektora w Państwowym Przedszkolu w Radiówku. Od 1999 roku nieprzerwanie pełni funkcję Dyrektora Gminnego Przedszkola „Pod Stumilowym Lasem” w Pęclinie. Wielokrotnie otrzymywała nagrody Wójta z okazji Dnia Edukacji Narodowej za osiągnięcia dydaktyczne oraz za promowanie pozytywnego wizerunku placówki w środowisku lokalnym i pełną zaangażowania pracę na rzecz rozwoju przedszkola. W 2011 roku otrzymała Odznaczenie Prezydenta Rzeczpospolitej Polski – Brązowy Krzyż Zasługi.

Data opublikowania strony: 26/10/2017