Portal Mapowy Wiazowna Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct PSE Czyste powietrze
logo nagłówek
szukaj bip wiązowna bip wiązowna Rodo Ochrona Danych Osobowych Polska Fundusze EU
=
logo mniejsze
logo wiązowna

Infolinia urzędu:
22 512 58 00

e-mail:
urzad@wiazowna.pl

Wzorowa gmina logo

Targowisko Gminne “Mój Rynek”. Zapraszamy na uroczyste otwarcie

“Mój Rynek”, czyli targowisko gminne, które zaczęliśmy budować kilka miesięcy temu w Wiązownie, uroczyście otwieramy 20 lipca. To pierwsza tego typu inwestycja na terenie naszej gminy. To nowoczesny i funkcjonalny bazar, na którym przez cały rok będziemy mogli robić zakupy w komfortowych warunkach.

Pomysł zrodził się kilka lat temu. W 2017 r. podjęto decyzję o jego budowie. W sierpniu 2017 r. pozyskaliśmy środki z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego w Warszawie w wysokości 999 453 zł z zadania „Inwestycje w targowiska lub obiekty budowlane przeznaczone na cele promocji lokalnych produktów”. W listopadzie 2017 r. ogłosiliśmy przetarg.

W styczniu 2018 r. podpisaliśmy umowę na zaprojektowanie i wybudowanie targowiska w Wiązownie. Budowa ruszyła w drugiej połowie 2018 r. W październiku rozpoczęto roboty ziemne, wylewanie i zbrojenie ław oraz stóp fundamentowych pod konstrukcję stalową targowiska. Pod koniec 2018 r. powstała stalowa konstrukcja “Mojego Rynku”. Dzięki sprzyjającej aurze prace można było prowadzić również w zimie. W marcu br. wymurowano ściany i rozpoczęto pokrywać dach. Ruszyła też instalacja okien i drzwi oraz prace przy oświetleniu zewnętrznym targowiska. W kwietniu rozpoczęliśmy nabór chętnych osób oraz podmiotów gospodarczych, które chciały zarezerwować miejsce handlowe zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz targu.  W czerwcu zakończyła się weryfikacja wniosków oraz ruszyły kontrole, m.in. Sanepidu oraz Państwowej Straży Pożarnej.

Targowisko Gminne “Mój Rynek” uroczyście otworzymy 20 lipca. Już dziś serdecznie zapraszamy Państwa na godz. 9.00. W programie: stoiska degustacyjne, występ kapeli podlaskiej oraz lokalnych twórców, jak również prezentacja dorobku naszych Kół Gospodyń Wiejskich.

plakat otwarcie targowiska gminnego

W nowym obiekcie do dyspozycji handlowców będzie 51 miejsc handlowych: dziewięć pawilonów, 10 stanowisk przeznaczonych do handlu w hali głównej, 26 stanowisk do handlu pod zadaszeniem, sześć stanowisk przeznaczonych do handlu z samochodu. Na bazarze będziemy mogli kupić świeże warzywa, owoce i przetwory od lokalnych producentów. To ma być przede wszystkim miejsce, w którym handlować będą mogli rolnicy, drobni przetwórcy, rękodzielnicy. W hali nie zabraknie też miejsca na sklepy, które funkcjonować będą cały rok.

Osoby, które chcą handlować na targowisku, będą mogły skorzystać z opcji jednodniowej lub rezerwacji miejsca na 30 dni. Wystarczy po uprzednim zgłoszeniu do administratora targowiska (tel. 603 233 706) przyjechać i zapłacić opłatę targową (od 5 zł za dzień lub od 50 zł za miesiąc).

Takiego bazaru brakowało w naszej gminie. Dotychczas drobni handlowcy zajmowali przestrzeń przed budynkiem dawnego GS w centrum Wiązowny. Trudno jednak uznać, że były to warunki godne XXI w. Nieestetyczne, stare stragany zamieniliśmy więc na schludną halę. Jesteśmy przekonani, że z oferty tego miejsca skorzystają nie tylko mieszkańcy naszej gminy. Ten bazar, jeśli tylko my – mieszkańcy polubimy zakupy od rolników, ma szansę wygrać konkurencję nawet z centrum handlowym, które wkrótce powstanie w Góraszce. To będzie miejsce kameralne i oferujące zupełnie inny asortyment niż wielki hipermarket. O takiej przestrzeni marzyliśmy od lat. Najbliższe tego typu miejsce mieliśmy w Falenicy czy Sulejówku. Teraz ważne, byśmy rzeczywiście chętnie korzystali z naszego bazaru. Czynsze za najem powierzchni handlowej są tak wyliczone, by stać na nie było nawet najdrobniejszych handlowców. Chodzi o to, by przyciągnąć ich jak najwięcej i by towary przez nich oferowane mogły być tanie.

Na targowisko pozyskaliśmy prawie milion złotych z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego. Cała inwestycja będzie kosztować ponad 2,8 mln zł. Nie udałoby się jej przeprowadzić, gdyby nie wkład z budżetu gminy. Mogliśmy zainwestować w nią ponad 1,8 mln dzięki podatkom, które wszyscy płacimy. Te pieniądze realnie zmieniają naszą rzeczywistość. Pomagają rozwijać i modernizować okolicę.

„Mój Rynek” powstał w centrum Wiązowny przy ul. Lubelskiej 33a. Targowisko będzie czynne siedem dni w tygodniu: w dni targowe – czyli środy i soboty – w godz. 5.00 – 13.00, a w pozostałe dni tygodnia w godz. 7.00 – 18.00. Już dziś zapraszamy!

Więcej informacji udziela Olga Nowak – Wydział Inwestycji, pok. 212, tel. 603 233 706, e-mail: o.nowak@wiazowna.pl.

Data opublikowania strony: 09/07/2019