Portal Mapowy Wiazowna Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct PSE Czyste powietrze
logo nagłówek
szukaj bip wiązowna bip wiązowna Rodo Ochrona Danych Osobowych Polska Fundusze EU
=
logo mniejsze
logo wiązowna

Infolinia urzędu:
22 512 58 00

e-mail:
urzad@wiazowna.pl

Wzorowa gmina logo

Podłącz się do sieci wodno-kanalizacyjnej

Długość sieci kanalizacyjnej w naszej gminie wynosi ok. 54,63 km. Co roku realizowane są inwestycje dotyczące rozbudowy kanalizacji sanitarnej, zarówno z dotacji celowych budżetu gminy, jak i przy udziale mieszkańców, w ramach tzw. inicjatyw lokalnych. 

Odprowadzanie ścieków z nieruchomości może odbywać się na wiele sposobów. Przyłączenie się do sieci kanalizacyjnej jest jednym z najwygodniejszych sposobów, gdyż poza wykonaniem przyłącza nie wymaga poświęcania czasu na dodatkowe czynności. Pozwala także na obniżenie kosztów eksploatacji.

Podłączając swoją posesję do gminnej sieci kanalizacyjnej dbamy o środowisko naturalne w naszym otoczeniu, chroniąc w ten sposób wody gruntowe oraz lokalne rzeki. Stare, nieszczelne szamba powodują przedostawanie się zanieczyszczeń do gruntu, a wykonanie przyłącza kanalizacyjnego zapewni prawidłowe oczyszczanie ścieków w oczyszczalni, zgodnie ze standardami ochrony środowiska, a także zniweluje nieprzyjemny zapach wydobywający się ze zbiorników.

Pamiętajmy, że podłączając nieruchomość do kanalizacji sanitarnej podnosimy jej wartość rynkową, dodatkowo poprawiamy bezpieczeństwo i stan środowiska naturalnego w naszym otoczeniu. Ograniczamy bezpośrednie zrzuty nieoczyszczonych ścieków do wód i gruntu, co przyczynia się do poprawy stanu czystości wód powierzchniowych i podziemnych na terenie naszej Gminy.

Szczegółowych informacji udzielą Państwu pracownicy Spółki HYDRODUKT (do niedawna Zakładu Gospodarki Komunalnej) w Wiązownie (ul. Boryszewska 2) pod nr tel. 22 789 01 33 wew. 106 lub e-mail: sekretariat@hydrodukt.pl. Pod tekstem znajdą Państwo przydatne dokumenty i wnioski.

Data opublikowania strony: 05/03/2018